آلبالو (یی) اخبار روسیه کانال آنلاین

آلبالو (یی): اخبار روسیه کانال آنلاین خیابانی کاریکاتور اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی توافق هسته‌ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری جایگزین شود / بن‌سلمان

ولیعهد سعودی طی سخنانی در جمع سردبیران نیویورک‌تایمز گفته است که توافق هسته‌ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری که موجب اطمینان از عدم دستیابی کش

توافق هسته‌ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری جایگزین شود / بن‌سلمان

بن سلمان: توافق هسته ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری جایگزین شود

عبارات مهم : ایران

ولیعهد سعودی طی سخنانی در جمع سردبیران نیویورک تایمز گفته است که توافق هسته ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری که موجب اطمینان از عدم دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای شده است جایگزین شود.

به گزارش تسنیم، “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان در سفر خود به واشنگتن در جمع گروهی از سردبیران روزنامه نیویورک تایمز حضور یافته است.

هر چند که این دیدار پشت درهای بسته برگزار شده است ولی مقام های سعودی به نیویورک تایمز اجازه داده اند تا بخش هایی از سخنان محمد بن سلمان در این دیدار را منتشر کنند.

وی در این دیدار گفته است: به تأخیر انداختن و نظاره گر بودن دستیابی آن ها (ایران) به بمب، به این معنی است که منتظر بمانید تا گلوله به سر شما برخورد کند. بنابراین، باید از همین امروز حرکت کرد.

ولی عهد عربستان در بخش دیگری از صحبت هایش گفته است: ما نشانه کشور عزیزمان ایران را می دانیم. داشتن سلاح هسته ای، برایشان سپری ایجاد می کند که به آن ها اجازه می دهد هر کاری که می خواهند در خاورمیانه انجام دهند و در عین حال مطمئن باشند که کسی به آن ها حمله نمی کند یا [اگر حمله کند] از سلاح هسته ای خود استفاده می کنند.

به نوشته نیویورک تایمز، بن سلمان گفته توافق هسته ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری که موجب اطمینان از عدم دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای شده است و پرسشها منطقه ای با این کشور را هم حل کند، جایگزین شود.

وی در این جلسه راجع به یمن هم صحبت کرده و شلیک هفت فروند موشک بالستیک به سمت عربستان را آخرین تلاش های از سر عجز انقلابیون یمن توصیف کرده و گفته عربستان تلاش می کند با جدا کردن حوثی ها از دیگران، بحران یمن را در یک روند سیاسی حل کند.

بنا بر این گزارش، این نشست پشت درهای بسته بوده، ولی مقام های سعودی به نیویورک تایمز اجازه داده اند بعضی از جملات بن سلمان را منتشر کند.

توافق هسته‌ای کنونی با کشور عزیزمان ایران باید با توافق دیگری جایگزین شود / بن‌سلمان

واژه های کلیدی: ایران | توافق | عربستان | نیویورک | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs